KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13371117
nr 1337 1117
Mary Archer Heggen
(1872-1966), Norge
Oljemålning, Fäbodar. Signerad, daterad 1941. Olja på pannå, 38x46 cm
Mary Archer Heggen, norsk bildkonstnär född i Larvik 1872, död i Oslo 1966.
Utrop:
500 kr
måndag 13 juli 2020
kl 19:27:11
Mary Archer Heggen
Läs mer om Mary Archer Heggen